Powiększ zdjęcie

Renesansowy pałac w Poddębicach to jeden z najpiękniejszych zabytków tamtej epoki w środkowej Polsce. Jego budowę rozpoczął w 1610 roku Zygmunt Grudziński. W pałacu mieści się Izba Regionalna, w której zgromadzono przedmioty pochodzące z wykopalisk oraz pamiątki związane z historią Poddębic.

Powiększ zdjęcie

Powiększ zdjęcie

Kościół pw. św. Katarzyny w Poddębicach został wzniesiony w 1610 roku. Do najcenniejszych zabytków świątyni należy złocony ołtarz z przełomu XVII i XVIII w., rzeźby świętych: Wojciecha, Stanisława, Barbary i Katarzyny oraz rokokowa ambona z postaciami czterech ewangelistów, motywami roślinnymi i geometrycznymi.

Powiększ zdjęcie

Kościół parafii ewangelicko-augsburskiej w Poddębicach wzniesiono w roku 1871. Na szczególną uwagę zasługuje dzwonnica, zbudowana z białej cegły (kościół z czerwonej). W bramie i dwóch furtach znajdują się kraty o bogatej ornamentyce.

Powiększ zdjęcie

Dwór w Tumusinie - drewniany, z początku XIX w. Jest to typowy parterowy dworek szlachecki, zbudowany na planie prostokąta.

Powiększ zdjęcie

Kościół pw. św. Mikołaja Bp. w Kałowie należy do najstarszych zabytków na terenie gminy. Zbudowany w 1786 r. jest doskonałym przykładem drewnianej budowli barokowej. W tym stylu wykonana jest także większość wysposażenia.

Powiększ zdjęcie

Zespół zamkowo-pałacowy w Uniejowie. Zamek w stylu gotyckim z XIV w., w latach 1848-1850 przebudowany na klasyczny pałac Wokół rozpościera się park zamkowy z II poł. XIX w. Wnętrza zamku dostępne są dla zwiedzających.

Powiększ zdjęcie

Kościół pw. św. Idziego w Bałdrzychowie, wymurowany w XIX w.

Dworek rodu Konopnickich w Bronowie z XIX w. Dookoła piękny park z aleją grabową. Wewnątrz mieszczą się dwa muzea: Muzeum Oświatowe ze zrekonstruowaną izbą szkolną z lat 50-tych oraz Izba Marii Konopnickiej poświęcona twórczości sławnej poetki.